DKİB KAZAKİSTAN'DAN UMUTLA DÖNDÜ

DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ TARAFINDAN KAZAKİSTAN'A YÖNELİK DÜZENLENEN TİCARET HEYETİ PROGRAMI İLE BÖLGE İHRACATÇILARI KAZAKİSTAN PAZARINA YOĞUNLAŞACAK

TÜRKİYE YAŞ MEYVE SEBZE SEKTÖRÜ İHRACATINDA YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ MASAYA YATIRILDI

Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN Yaş Meyve Sebze Sektör Kurulu ve Narenciye Tanıtım Grubu ile birlikte Sn. Ekonomi Bakanımız Nihat ZEYBEKÇİ'yi makamında ziyaret etti.

CEFAKAR VE VEFAKAR POLİS TEŞKİLATIMIZA VE MASUM VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK BU MENFUR VE KALLEŞ SALDIRIYI LANETLİYORUZ..

Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına da sabırlar dileriz.

UR-GE PROJESİ MENSUBU BÖLGE MAKİNA İMALAT SANAYİ FİRMALARI FAS'TAN UMUTLA DÖNDÜ..

“Doğu Karadeniz Bölgesi Makine İmalat Sektöründe Faaliyet Gösteren Firmaların İhracat Kapasitesinin Arttırılması” projemiz kapsamında Bölgemizin önde gelen Makine üreticisi firmaları ile 6-9 Eylül 2016 tarihinde FAS'a yönelik Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

6376 SAYILI BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN KANUN HK.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 sayılı Kanun, 19/08/2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bahsekonu Kanun Metni aynen ekte yer almaktadır. Anılan Kanun ile başta vergi ve sosyal güvenlik prim borçları olmak üzere bir çok vergi ve ödeme yükümlülüklerine yeniden yapılandırma imkanı sağlanmıştır.

AR-GE TEŞVİKİNE YENİ DÜZENLEME

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, "Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği", Resmi Gazete'de yayımlandı

YATIRIM ORTAMININ İYİLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN

"Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" 09/08/2016 Tarihli Resmi Gazete Yayımlanarak Yürürlüğe Girmiştir.

İHRACATI GİZLİ ŞAMPİYONLARI BELİRLENİYOR..

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Dünya Gazetesi işbirliğinde ihracatın geliştirilmesi ve ülke ekonomisindeki payının arttırılması amacıyla Türkiye'nin gizli ihracat şampiyonları belirleniyor.

TİM-TEB GİRİŞİMEVİ BAŞVURULARI 2. DÖNEM BAŞVURULARI AÇILDI..

Başvurular İçin Son Gün: 29 Ağustos 2016 Başvuru adresi: teblegirisim.com

İHRACAT SORUN VE DESTEK MASASI

15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik gerçekleşen terörist darbe girişiminin ihracatçı firmalarımıza doğrudan ya da dolaylı verdiği hasarı onarmak ve ihracatçılarımızın ekonomik faaliyetlerine daha da hız vermek üzere TİM ve ihracatçı birlikleri bütün ihracatçılarımızın ve işadamlarımızın hizmetinde bulunmaktadırlar..

TİM ve İHRACATÇI BİRLİKLERİ: KALDIĞIMIZ YERDEN DAHA FAZLA GAYRETLE DEVAM EDİYORUZ..

DEMOKRASİSİNE SAHİP ÇIKAN, DARBE YAPMAYA KALKAN HAİNLERE DARBE VURAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİ İLE GURUR DUYUYORUZ..!

Yurtdışına sığınacak kadar alçaklık içinde olan efendilerinden aldıkları emir ile Ülkemizde milli iradeyi, demokrasiyi sekteye uğratma komedisine başvuran hainlere dünyada eşi görülmemiş bir şekilde darbe indiren Kahraman Türk Milletimizle gurur duyuyor, tarihe geçecek demokrasi bayramımızı kutluyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz demokrasi şehitlerimize ALLAH'TAN rahmet diliyoruz.

YAPILAN DARBE GİRİŞİMİNİ NEFRETLE KINIYORUZ!!!

YAPILAN DARBE GİRİŞİMİNİ NEFRETLE KINIYOR, DEMOKRASİNİN, CUMHURBAŞKANIMIZIN VE HÜKUMETİMİZİN YANINDA OLDUĞUMUZU TÜM ŞER ODAKLARINA HAYKIRIYORUZ..

İHRACATIN ŞAMPİYONLARI ARASINDA 2 ŞAMPİYON TRABZON'DAN..!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımı ile 4 Haziran 2016 Cumartesi günü İstanbul'da yapılan Türkiye İhracatçılar Meclisinin 23 üncü Olağan Genel Kurul Toplantısında, 2015 yılında sektörlerinde en fazla ihracat gerçekleştiren firmalara plaketleri takdim edildi.

BİRLİĞİMİZCE SEKTÖREL TİCARET HEYETİ KAPSAMINDA İRAN/MEŞHED'DE ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNULDU, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALADI.

DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ TİCARET HEYETİ İRAN/MEŞHED 'DE ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNDU, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALADI. -------------------------------- DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ İÇİN İRAN PAZARI ÖNCELİKLİ PAZARLAR ARASINDA İLK SIRAYA YÜKSELİYOR..

İnovaLİG 2016 Hk.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazıda, Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programının bu yıl Türkiye'de 3.kez gerçekleştirileceği, İnovaLİG 2015'te ulaşılan 488 başvuru sayısı ile Türkiye'nin, IMP3rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başardığı, 2015 yılının kazananlarının Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası'nda ödüllerini aldıkları ve bu yıl Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecekleri bildirilmektedir.

TİM-TEB Girişim Evleri'nin 5.si Trabzon'da Geniş Bir Protokol Katılımıyla Açıldı..

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, teknolojik katma değeri yüksek ve ihracat odaklı projelere sahip girişimcilerin desteklenmesi amacıyla geçtiğimiz yıl İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Denizli' de hayata geçirilen TİM-TEB Girişim Evleri'ne Trabzon'da bir yenisi daha eklendi.

MOBİLYACILAR ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILACAK

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği olarak MOBİAD ile işbirliği içerisinde 2010/8 sayılı "Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Tebliği” kapsamında "mobilya” sektörümüzün uluslararası pazarlarda rekabet gücünün geliştirilmesi ile ilgili olarak “Doğu Karadeniz Mobilya Sektörünün Uluslararası Platformda Bilinçli Rekabetinin Güçlendirilmesi” adı altında tasarlanan projemiz Ekonomi Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir.

DKİB HEYETİ SUUDİ ARABİSTAN ve DUBAİ'DEN UMUTLA DÖNDÜ

Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatçıları için yaş meyve sebze sektöründe alternatif pazar arayışlarına devam eden Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği, 12-17 Mart 2016 tarihleri arasında Yönetim Kurulundan oluşturulan heyetle birlikte Suudi Arabistan Cidde kenti ile Birleşik Arap Emirlikleri Dubai'de incelemelerde bulundu.

“HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON'UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

Almanya'nın Dortmund kentinde 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ''Her Yönüyle Trabzon'' etkinlikleri organizasyonunda DKİB olarak açılan Narenciye Tanıtım Grubu standında narenciye ürünleri açısından önemli bir pazar olan Almanya'da bahse konu ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi, Trabzon'un dış ticaret potansiyelleri ile Trabzon ihracatı hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı.