TİM-TEB Girişim Evleri'nin 5.si Trabzon'da Geniş Bir Protokol Katılımıyla Açıldı..

Trabzon Teknopark'ta gerçekleştirilen Trabzon TİM-TEB Girişim Evi açılışı ile faaliyette olan TİM-TEB Girişim Evlerinin sayısı beşe çıktı.

2014 yılında, Türk Ekonomi Bankası (TEB)'in  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile yaptığı işbirliği kapsamında ihracat ve yurtdışına açılma potansiyeli olan girişimcilere danışmanlık desteği vermek için kurulan TİM-TEB Girişim Evleri'nin beşincisi Trabzon'da açıldı. Trabzon Teknopark'ta açılışı gerçekleştirilen TİM-TEB Girişim Evi ile Trabzon ve çevre illerdeki girişimcilik potansiyelinin yükseltilmesi hedefleniyor.

İhracat ve yurtdışı açılma potansiyeli olan teknoloji ve yazılım geliştiren girişimciler için özel olarak tasarlanan TİM-TEB Girişim Evleri çatısı altında desteklenen girişimcilere, iş fikirlerinin hayata geçirilmesinden projenin tanıtımına, müşteri bulunmasından yatırımcılara sunulmasına kadar her aşamada destek sunuluyor. İhracat potansiyeli görülen projelerin yurtdışına açılması aşamasında TİM'in network ve danışmanlığından faydalanıyor.

 Bugün bir girişimci finansman, kamu desteklerine ulaşma, ihracatı başlatma ve geliştirme, inovatif ürünlerini yurt içi ve yurt dışı platformlara sunma, teknolojik firmasını daha ileri seviyelere büyütme gibi konularda aradığı desteklere TİM-TEB Girişim Evleri aracılığıyla etkili bir biçimde ulaşabiliyor.

TİM-TEB Girişim Evleri'nin amacı, il genelinde yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeli de olan girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirmek, güçlendirmek. Bu kapsamda yıl genelinde eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine devam edecek.

 

 

İlgili Fotoğraflar