Dış Talepler

T.C. Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Talepler Bülteni

Ticaret Müşavir ve Ataşelerimiz tarafından görev yaptıkları ülkelere ait alım satım talepleri, işbirliği, fuar ve ihale bilgileri olmak üzere güncel dış ticaret fırsatlarının düzenli olarak duyurusunun yapıldığı Dış Talepler Bülteni, sadece ihracatçı firmalarımız ile ihracat yapan tüzel kişiliklere açık olup, firmalarımız üye oldukları Birlik numarası ve vergi numarası ile tüzel kişilikler ise üye oldukları Birlik numarası ve T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak uygulamayı kullanabilmektedirler.

Ticari Bilgi Kaynakları Rehberi

Yurtdışından alınan ticari talep, fuar, ihale bilgilerini içeren Dış Talepler Bülteni ve Uluslararası İhalelere dahil ticari fırsatlar sunan kaynaklara ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Uzmana Danışın Uygulaması

“Uzmana Danışın-http://uzmanadanisin.ticaret.gov.tr” uygulaması kullanılarak, doğrudan ilgili Birim ve uzman kadroya Bakanlığımız görev ve yetki alanına giren konular itibarı ile bilgi talepleri iletilebilmektedir.

Ticaret Bakanlığı İletişim Noktası

Ticari bilgi talepleri, 0850 808 04 04 numaralı telefondan hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet sunan İhracat İletişim Noktası aranarak iletilebilmektedir. Bu saatlerin dışında sesli mesaj bırakılabilmekte ve İhracat İletişim Noktası tarafından mesai saatleri içinde dönüş yapılmaktadır. Ayrıca, hedef ülke bilgisi ile birlikte yurtdışı potansiyel ithalatçı adres listesi talep etmek ve ilave sorularınız için ihrticari@ticaret.gov.tr elektronik posta adresi ile iletişim kurabilirsiniz.