A'DAN Z'YE DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI..2019'DA EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR.

İHRACATIN FİNANSMANINDA TÜRK EXİMBANK TOPLANTISI YOĞUN İLGİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Birliğimiz ve Türk Eximbank A.Ş. müşterek organizasyonunda 18.12.2018 tarihinde Trabzon'da "İhracatın Finansmanında Türk Eximbank" konulu bir toplantı düzenlenmiştir. Bölge illerinde yerleşik ihracatçı ve sanayici işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği bahsekonu toplantıda TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekiliiz Sayın Muhammet BALTA da katılımcılara hitap etti. Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan YILDIRIM'ın sunumunun ardından katılan ihracatçıların soruları ve istekleri dinlendi. Ayrıca bahsekonu toplantıda Eximbank yetkililerince yakın zamanda Trabzon'da Türk Eximbank Şubesi açılma çalışmalarının öncelikle gündeme alınacağı konusunda ihracatçılara müjde verildi.

YENİ BAŞLAYAN FİRMALAR İÇİN A'DAN Z'YE DIŞ TİCARET EĞİTİM SEMİNERİ/ 25-28 ARALIK 2018

Genel Sekreterliğimiz organizasyonuyla “Küçülen, küreselleşen dünyada firmalarımızın bir ayağının mutlaka yurt dışı pazarlarında olması gerekmektedir ve bunun yolu dış ticaret bilgisinden geçmektedir.” mantığından hareketle özellikle sınırlı ihracat deneyimi bulunan ve/ veya ihracat potansiyeli olan ancak henüz başlangıç aşamasında olan bölge firmalarımıza yönelik 4 günlük bir süreci kapsayacak “A'dan Z'ye Dış Ticaret Eğitimi” konulu bir eğitim semineri düzenlenmesi planlanmıştır.

DKİB'ten Vali Ustaoğlu'na Ziyaret

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'na ‘hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

BÖLGE FİRMALARIMIZ GLOBAL PAZARLARA AÇILMA EĞİTİMERİ İLE İHRACATA HAZIR HALE GETİRİLİYORLAR..

Trabzon TİM-TEB Girişim Evi genel girişimcilik eğitimleri kapsamında “Global Pazarlara Açılmak” adlı dış ticaret eğitimi Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği'nde 28 firmanın katılımı ile gerçekleşti.

DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNELERİ START ALIYOR..

Ticaret Bakanlığı, TOBB, TİM koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz işbirliği ile Ticaret ve Sanayi Odaları müşterek organizasyonunda 06-09 Kasım 2018 tarihlerinde Artvin, Hopa, Rize ve Trabzon illerinde dış ticaret bilgilendirme seminerleri düzenlenecektir.

TİM-TEB GİRİŞİMEVİ VE DKİB İŞBİRLİĞİNDE "GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK SEMİNERİ"

TİM-TEB Trabzon Girişimevi ve DKİB işbirliğinde "GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK SEMİNERİ" 31 Ekim 2018 Çarşamba günü 13.30 - 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

TERÖRE LANET OLSUN!

Batman'da hain teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit düşen askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı askerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun!

DKİB YÖNETİM KURULU TRABZON AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRLİKTE İHRACATIN ARTTIRILMASINA YÖNELİK ÖNERİLERİNİ İLGİLİ BAKANLARA SUNDU

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu; AK Parti Trabzon Milletvekilleri ile birlikte Bölge ihracatının arttırılmasına yönelik önerilerini ziyaret edilen Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN hanımefendi ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'ye aktardı.

DKİB'DEN MOSKOVA'DA TANITIM ATAĞI

Moskova/Rusya'da düzenlenen gıda sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan “World Food Moscow Fuarına” standlı katılım sağlanarak, standımızda Doğu Karadeniz Bölgemizde faaliyet gösteren gıda ve yaş meyve sebze firmalarımızın tanıtımı yapıldı

ÜLKEMİZİ YENİ UFUKLARA TAŞIYACAK CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ VE YENİ KABİNE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın güçlü liderliği Başkanlığında oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ihracat camiamızda büyük sevinç yaşatmıştır.

Doğu Karadeniz'li Gıda Firmaları Malezya'ya çıkarma yaptılar

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda yürütmekte olduğu "Doğu Karadeniz Bölgesi Gıda Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı" projesi kapsamında Malezya'ya yönelik bir ticari gezi düzenledi. Gezide Malezya'nın başkenti Kula Lumpur'da firmalar arasında ikili iş görüşmeleri ve incelemelerde bulunuldu.

RF TRABZON BAŞKONSOLOSU VALERY TİKHANOV DKİB'İ ZİYARET ETTİ

Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Sayın Valery TİKHANOV, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Saffet KALYONCU'yu makamında ziyaret ederek, Doğu Karadeniz Bölgesi ile Rusya Federasyonu'na arasında yürütülen ticari ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

DKİB TRABZON VERGİ DAİRESİ ZİYARETİ

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulundan Trabzon Vergi Dairesi Başkanlığına vekaleten atanan İlhan AKÇAY'a hayırlı olsun ziyareti

SU ÜRÜNLERİ İHRACATINDA TRABZON İLİ LİDERLİĞE KOŞUYOR

Ülkemizin en fazla ihracatın gerçekleştirildiği 16 İl konumunda olan Trabzon ilinden son yıllarda yapılan su ürünleri ve mamülleri ihracatı her geçen yıl üst noktalara ulaşmaktadır.

DKİB YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPARAK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI..

26 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimli Genel Kurul toplantısı ile göreve getirilen Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetimi, yeni Yönetim Kurulu Başkanı Saffet KALYONCU Başkanlığında toplanarak, Yönetim Kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapılarak faaliyetlerine resmen başlamış oldu.

DOĞU KARADENİZ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRÜ ZİYARETİ

Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin ŞANVERDİ, beraberinde Bölge Müdür Yardımcısı Teoman Çoşkun TUTAK ve Trabzon Gümrük Müdürü Mehmet Salih ARIK ile birlikte yeni göreve getirilen Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kuruluna ziyarette bulundu.

İHRACAT PUSULASI BİLGİLENDİRME PLATFORMU YAYINDA..!

T.C. Cumhurbaşkanlığımız ve Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) olarak hayata geçirilen İhracat Pusulası portalı, dış ticarete ilişkin bütün verilerin ve bilgilerin yer aldığı, tek bir tık ile ürünlerinizi hangi ülkelere hangi koşullarda ihraç edebileceğinizi gösteren bir bilgi platformudur.

TİM BANKALAR ARASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ HK.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 71 bin ihracatçı firmanın finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 7 bankayla protokol imzaladı. Protokolle bankalar firmalara ayrıcalıklı hizmetler sunacak, çeşitli kredi tiplerinde, banka sermayeli veya Eximbank kaynaklı uygun koşullar sağlanacak.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ GIDA SEKTÖRÜNÜN YOL HARİTASI ÇİZİLİYOR…

“DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ GIDA SEKTÖRÜ YURT DIŞI PAZARLAMA TAKIMI” adlı projemizin ilk faaliyeti olan "Katılımcı Firmalar Eğitim İhtiyaç Analizi” çalışması tamamlanmıştır.