TRABZON TATLARI ABU DHABİ SIAL MIDDLE EAST FUARINDA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

Ekonomi Bakanlığımız koordinasyonunda Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz tarafından yürütülen "Trabzon Gıda Kümesi” adlı UR-GE projesi kapsamında yer alan firmalarla birlikte 24-26 Kasım 2014 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi emirliğinde düzenlenen Gıda sektöründe faaliyet gösteren profesyonelleri bir araya getiren SIAL Middle East fuarına katılım sağlanmıştır. Orta Doğu Bölgesinin önde gelen gıda fuarları arasında yer alan fuara 50 ülkeden 1.000 yakın firma ve 15 bin ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiştir.

"Trabzon Gıda Kümesi” UR-GE projemizde yer alan Birliğimiz üyelerinden, ÇITÇIT Kuruyemiş Gıda San.Tic.Ltd.Şti. firmasından Cemil YILMAZ, Özer Gıda Sanayi ve Dış Tic.Ltd.Şti firmasından Erdal ÖZER ve Erdinç ÖZER, Can Gıda ve İht.Mad.Tic.Ltd.Şti. firmasından Mehmet Ali Yazıcı ve Hami YAYLI, Cırav Fındık Mamül.Paz.San.Dış.Tic.Ltd.Şti. firmasından Sinan CIRAV, Kahvaltı Dünyası Gıda San.Tic.Ltd.Şti. firmasından Hüseyin Tüysüz ve Ahmet Hakan SEZER Ve Fanus Gıda ve Organik Ürünler Ltd.Şti. firmasından Uğur Emre HALİLOĞLU Birliğimizi temsilen Genel Sekreter İdris ÇEVİK ve Şube Müdürü Cenk İlter AYHAN fuara katılım sağlamıştır. Stand açılarak katılım sağlanan fuarda, Birliğimiz standı gerek dizayn ve gerekse konum açısından oldukça beğeni almıştır.

Çok başarılı geçen fuarda, firmalarımıza büyük ilgi gösterilmiş ve fuar boyunca firmalarımız sektörlerinde toplam 130'a yakın firma ile görüşme yaparak, bağlantı kurma imkanı yakalamıştır. Ur-Ge projesinde yer alan ve fuara katılım sağlayan firmalar tarafından yapılan görüşmelerin verimliği açısından çok büyük beğeni alan bu fuar organizasyonu firmaların Orta Doğu piyasasına açılım sağlama açısından büyük katı sağlayacağı belirtilmiştir.

Önümüzdeki dönemde proje kapsamında Fas'a bir Ticaret heyeti programı düzenlenmesi ve Çin Shangay'da düzenlenecek olan "SIAL Shangay” fuarına stand açılarak katılım sağlanması planlanmaktadır.

İlgili Fotoğraflar