DOĞU KARADENİZ BÖLGESİNİN İHRACAT ŞAMPİYONLARINA ÖDÜLLERİ BAŞBAKAN YARDIMCISI TARAFINDAN TAKDİM EDİLDİ.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİNİN İHRACAT ŞAMPİYONLARINA ÖDÜLLERİ BAŞBAKAN YARDIMCISI TARAFINDAN TAKDİM EDİLDİ.

Türkiye İhracatçılar Meclisinin 21. Olağan genel Kurulunda Başbakanımızın da katıldığı ödül töreninde Bölgemizin sektörlerinde Türkiye İhracat şampiyonu olan firmalarımıza ödülleri, Başbakan Yardımcımız Sn. Ali BABACAN, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKÇİ ve TİM Başkanı Sn. Mehmet BÜYÜKEKŞİ tarafından takdim edildi.

Bilindiği üzere 2013 yılı ihracatında Trabzon İlimizden; Yaş Meyve ve Sebze sektöründe KALYONCU NAKLİYAT TURİZM TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. Firması Türkiye birincisi, Fındık ve Mamulleri sektöründe OLTAN GIDA MADDELERİ İHRACAT İTHALAT VE TİC. LTD. ŞTİ. Firması Türkiye birincisi ve Rize ilimizden de Madencilik Ürünleri sektöründe ÇAYELİ BAKIR İŞLETMELERİ A.Ş. firması Türkiye birincisi olmuştu.

Ayrıca bu firmalarımız Ülkemizin ilk 1.000 ihracatçı sıralamasında, Oltan Gıda Maddeleri İhr.İth.Ltd.Şti. 23'üncü, Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. firması 42 inci,Kalyoncu Nakliyat Turizm Tic. Ve San.Ltd.Şti. fiması 118 inci sırada bulunmaktadır.

Başbakanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN'ın da teşrif ettiği törende, Başbakan Yardımcımız Sn. Ali BABACAN tarafından; Oltan Gıda Maddeleri ihracat ve ithalat Ltd.Şti. firma yetkilisi Sn. Orhan Veli OLTAN'a, Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Iain ANDERSON'a, Kalyoncu Nakliyat Turizm Tic.ve San.Ltd.Şti. yetkilisi Sn.Hasan KALYONCU'ya ödülleri takdim edildi.

Birliğimiz üyesi 3 firmayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

İlgili Fotoğraflar