2014/32 Atölye Çalışmaları İle İhracata İlk Adım Eğitim Projesi Hk.

SİRKÜLER (2014/32)

Sayın Üyemiz,

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen "ATÖLYE ÇALIŞMALARI İLE İHRACATA İLK ADIM EĞİTİM PROJESİ” nin (TR90/14/TD01/0030) Haziran 2014 ayında yürütülmesi ve tamamlanması planlanmaktadır. Bu çerçevede, bahsekonu proje ile  Bölgemizde faaliyet gösteren ihracat potansiyeline sahip olan ancak henüz ihracat yapmamış veya düşük hacimlerde ihracat yapan firma ve kuruluşların ihracat süreci ile ilgili eksikliklerinin giderilmesini teminen eğitimler verilmesi ve ihracata yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Bu çerçevede TR90 Bölgesinde (Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun ve Ordu illerinde) yerleşik firmalarımızın temsilcilerinin katılımına açık olan ve modüller halinde uygulamalı olarak atölye çalışmalarına dayanan ekli program çerçevesinde ücretsiz eğitimler verilecektir. Eğitimler 4/ 5, 11/ 12, 18/ 19 ve 23/ 24 Haziran 2014 tarihlerinde Trabzon'da Birlik hizmet binamızda gerçekleştirilecektir. Programı tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

 

Eğitimlerde atölye çalışmalarına dayanan uygulamaya dönük bir model uygulanacağı için yüksek bir verimlilik düzeyinde programın tamamlanmasını teminen proje katılımı 25 kişi ile sınırlandırılmış olup, bu nedenle başvurularda öncelik sırası dikkate alınacaktır. Bu kapsamda sözkonusu proje kapsamındaki eğitimlere katılmak isteyen firma temsilcilerinin en geç 29 Mayıs 2014 tarihine kadar ekli katılım formunu doldurarak Birliğimizin dkib@dkib.org.tr e-posta adresine veya 0462 326 94 01 nolu faksına göndermeleri gerekmektedir.

 

Bilgilerine sunulur.

 

 

 

İdris ÇEVİK

Genel Sekreter

Ekler: 1- Eğitim Müfredatı

          2- Başvuru Formu