TRABZON ve RİZE'NİN GURURU İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleri ile 21 Haziran 2015 Pazar günü İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel kurulunda gerçekleştirilen 2014 İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde Doğu Karadeniz bölgesi ihracat şampiyonları ödüllerini aldı.

Yapılan ödül töreninde Yaş Meyve Sebze Sektöründe 2014 yılı Türkiye birincisi olan ve aralıksız 3 yıldır ihracat birincisi olan Trabzon'un iftiharı Hasan ve Saffet KALYONCU kardeşlere ait grup firması H.K.S. TARIM ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ SAN.TİC.LTİ. ŞTİ. firması ödülünü şirket Müdürü Ahmet YILMAZ, Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ ve TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ'den aldı.

Yine Trabzon'un gururu Fındık ve Mamülleri sektöründe 2014 yılı Türkiye birincisi OLTAN GIDA MADDELERİ İHRACAT İTHALAT VE TİC.A.Ş. firması ödülünü şirket Müdürü Şükrü Güngör KÖLEOĞLU, Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ ve TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ'den aldı.

Rize ilimizde ise Bölgenin önde gelen başarılı firmalarından olan ve Bölge ekonomisine büyük katkı sağlayan ÇAYELİ BAKIR İŞLETMELERİ A.Ş. Maden sektörü ihracatında 2014 yılı Türkiye ikincisi olarak ödülünü şirket Genel Müdür Yardımcısı Sabri ALTINOLUK, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ ile TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ'den aldı.

İlgili Fotoğraflar