TRABZON'UN İHRACAT ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

2016 Yılında sektörlerinde en fazla ihracat gerçekleştiren firmalar sıralamasında Trabzon ilimizden 2 sektör lideri çıkmıştır. Sektörlerinde lider olan firmalara ödülleri Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle onurlandırdığı Türkiye İhracatçılar Meclisinin 24. Olağan Genel Kurulunda verildi.

 

Yaş Meyve Sebze Sektöründe her yıl Türkiye birincisi olan Trabzon merkezli firmamız KALYONCU NAKLİYAT TURİZM TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ.'ne plaketini Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet ŞİMŞEK verdi. Her yıl Yaş meyve sebze sektörünün birincisi olan ve sektörde dev yatırımları ile sektörün öncü firmalarından olan Kalyoncu şirketler grubunun diğer bir firması da Türkiye Sektör üçüncüsü oldu. Kalyoncu şirketler grubu aynı zamanda denizyolu ve karayolu lojistiğinde de sektörün öncü firmalarından olup, firma Samsun Limanından Rusya Federasyonu Novorossisk, Gelencik ve Tuapse limanlarına, Zonguldak Limanından Ukrayna Ilicevsk Limanı ve Mersin limanından da İsrail Haifa limanına Ro-Ro taşımacılığı yapmaktadır.

 

Fındık ve Fındık Mamülleri sektöründe ise Türkiye birincisi olan FERRERO FINDIK İTHALAT İHRACAT VE TİCARET A.Ş. de sektör birinciliği plaketini aldı. Fındık ve mamülleri sektörünün dev firmalarından olan ve Dünyanın en büyük çikolata imalatçısı FERRORO grubuna ait firmamız Trabzon ilinde sektörün yine öncü firmalarından olan firmayı satın alarak Trabzon ilimize yatırım yapmıştır.

 

Ülkemiz ihracatı yanında, Trabzon ilimiz ihracatına, istihdamına ve dolayısıyla da kalkınmasına büyük katkıları olan Trabzon ilimiz gururları olan Birliğimiz üyesi bu firmalarımızı, Trabzon ve Bölgemiz adına tebrik eder, yaptıkları katkılardan dolayı Trabzon adına şükranlarımızı sunuyorum.

 

Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı