2015/25 TİM ve VODAFONE İşbirliğinde İhracatçılara İndirimli Yurtdışı Görüşme Tarifeleri Hk.

SİRKÜLER( 2015/25)

Sayın üyemiz;

Türkiye İhracatçılar Meclisi- TİM'in çözüm ortağı olan telekomünikasyon kurumlarından biri olan Vodafone ile yapılmış olan bir anlaşma neticesinde ihracatçı firmalar yurtdışı telefon görüşmelerinde indirimli bedellerden hizmet alma olanağına sahip bulunmaktadır. Bu kapsamda sözkonusu telekomünikasyon şirketi Vodafone İş Ortağım modülü altında, yurt dışıyla iş yapan firmaların daha kolay iletişim kurmalarını sağlayan ''Dış Ticaret Destek Paketi''ni hizmete sunmaktadır. Türkiye'de ilk kez hem mobil hem de sabit Telekom hizmetlerinde yurt dışı avantajlarını bir arada sunan bu paket ile Türkiye'deki firmaların dünya pazarına açılarak küresel rekabet liginde yükselmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Vodafone İş Ortağım'ın Dış Ticaret Destek Paketi sayesinde firmalar, hem sabit hem de mobil telefonları ile Türkiye'den yurt dışındaki iş ortaklarını rahatça arayabiliyor, ayrıca yurt dışındayken de avantajlı fiyatlarla cep telefonu görüşmelerini yaparak işlerini kolayca takip edebiliyorlar.

Bu çerçevede, mobil telefondan yurt dışını arama avantajı ile Türkiye'den yurt dışını aradıklarında Dünyayla Konuşturan Mobil Ses Paketi kapsamında 2 kat fazla dakika mobil görüşme avantajı elde eden firmalar aynı şekilde yurtdışındayken de indirimli görüşme tarifesinden yararlanabilmekte ve İş Ortağım Dış Ticaret Destek paketi olarak adlandırılan hizmet ile yalnız Türkiye'de değil yurtdışındayken de avantajlı fiyatlarla konuşabilmektedir. Örneğin, Dünyada Konuşturan Roaming Paketi, tüm dünyada 150'yi aşkın ülkede dakikaları 2'ye katlıyor, 59TL'ye 60 dakika yerine 120 dakika konuşma fırsatı sunuyor.

Sözkonusu destekten yararlanabilmek için; İhracatçılar birliğine üye olan ve üyeliği açık bulunan aktif firmalar tarafından "542” nolu Vodafone destek hattının aranması, İhracatçılar Birliği üye sicil numarası ve üye olunduğuna dair bilgileri içeren İBGS'den alınacak yazının sözkonusu 542 nolu hatta arka arkaya 1-2 sn. aralıklarla sırayla 1- 1- 7 rakamları tuşlanarak görüşme olanağı elde edilecek olan müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından belirtilecek faks numarasına iletilmesi yeterli olmaktadır. Ayrıca, sözkonusu talep edilen belgeler hattın aktivasyonu için Vodafone Trabzon Kurumsal Satış Kanalı olan şirkete ait mehtap.hamza@vpro.com.tr adresli maile ulaştırılması ve teyit için 0462 334 70 00 nolu telefonla irtibata geçilmesi gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için http://goo.gl/LGPGsC adresli linke başvurulabilmektedir.

Bilgileri rica olunur.

İdris ÇEVİK

Genel Sekreter