2023/55 Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı Hk.

Sayın Üyemiz;

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıya atfen; Türkiye İhracatçılar Meclisinden gelen yazıda özetle,

2023 yılında Bakanlıklarınca uygun görülecek illerde fiziki hem de Bakanlıkları ev sahipliğinde Türkiye geneli çevrimiçi “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adlı eğitim organizasyonları gerçekleştirildiği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, üçüncü çevrimiçi eğitim T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, Türkiye'deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, 9 Mart 2023 tarihinde 13.00-17.15 saatleri arasında gerçekleştirilecek olup, program akışı ve duyuru görseli ekte yer almaktadır.

Öte yandan, programa katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 3 Mart 2023 tarihi saat 17.00'ye kadar aşağıda yer alan linkten online kayıt yaptırmaları gerektiği, kontenjanın 1000 kişi ile sınırlandırıldığı ve kontenjan dolduğunda sistemin otomatik olarak kapandığı bildirilmektedir.

Bununla birlikte, kayıt yaptıran katılımcıların mail adreslerine 7 Mart 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linki gönderileceği, kayıt esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasının önem arz ettiği, e-posta adreslerinde hata olması durumunda bağlantı linki iletilemediği ifade edilmektedir.

Bilgileri ve gereğini önemle rica ederim.

Kayıt Linki: http://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/

Ek: 1- 9 Mart 2023 Eğitim Programı Akışı ve Görseli