TİM-THY Hava Kargo İndirim Kampanyasının Kapsamı Genişletildi

Küresel rekabet ortamında ihracat fırsatlarının yakalanabilmesi adına yurt dışı hava kargo gönderimlerinin uygun maliyetlerle ve uygun koşullarda taşınması amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türk Hava Yolları arasında imzalanan indirimli hava kargo taşımacılığına ilişkin işbirliği anlaşmasının kapsamı genişletildi.

4 Aralık 2020'de hayata geçirilen ve 31 Mart 2021'e kadar sürecek olan indirim kampanyasına, Bölgemizin en önemli ihraç ürünlerinden yaş meyve sebze ve balık ürünlerinin dahil edilmemiş olması nedeniyle Birliğimizce gerçekleştirilen yoğun girişimler akabinde ve Türkiye İhracatçılar Meclisince yürütülen etkin çalışmalar sonucunda; kampanya kapsamı genişletilerek 15 Şubat tarihi itibariyle BALIK, YAŞ MEYVE SEBZE VE YUMURTA ürünleri de kampanyaya dahil edilmiştir.

İndirim, kampanya dahilindeki destinasyonlar için, 1000 kg üzeri ürünlerde geçerli olacak olup, bahse konu ürünlerin ihracatında hava kargo taşımacılığı için %7-%40 arasında değişen oranlarda indirim uygulanacaktır. İhracatçılar indirimden, acentelerden fiyat aldıkları süreçte yararlandırılacak olup ayrıca başvuru yapmalarına gerek olmayacaktır.