2023/159 Türkiye Suudi Arabistan Cidde Katar Doha ve BAE Abu Dabi İş Forumları Hk.

Sayın Üyemiz;

Türkiye İhracatçılar Meclisinden gelen yazıda; T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve beraberinde T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT ile diğer Bakanlarımızın Körfez Bölgesine gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, DEİK ve söz konusu ülkelerde bulunan karşı kanat kuruluşlarının iş birlikleri ile 17-18-19 Temmuz 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde (17 Temmuz 2023, Pazartesi), Katar'ın Doha şehrinde (18 Temmuz 2023, Salı) ve BAE'nin Abu Dabi Emirliğinde (19 Temmuz 2023, Çarşamba) İş Forumu düzenlenmesi planlanmaktadır.

Son yıllarda Türkiye'nin Körfez ülkeleriyle ilişkilerinde kaydedilen olumlu gelişmelerin kazandırdığı ivmeyle, bölge ülkeleriyle olan ticari ilişkilerimiz de hızla yükselmektedir. Bu kapsamda, Körfez bölgesine gerçekleştirilecek olan ziyarete İnşaat & Müteahhitlik, Enerji, Sağlık, Gıda, Tarım, Turizm, Yapı Malzemeleri, Bilgi Teknolojileri, Dijital Teknolojiler, Akıllı Şehirler, Gayrimenkul, Lojistik, Finans ve Bankacılık, Danışmanlık, Madencilik, Mimarlık, Mobilya, Uluslararası Teknik Müşavirlik, Tekstil, Kimyevi Ürünler, Demir ve Metal Ürünleri, İlaç, Tıbbi Malzeme, Otomotiv ve Yedek Parçaları sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalarımızın katılımında fayda görülmektedir.

Ziyaret vesilesiyle gerçekleştirilecek programlara katılım için 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 14.00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1597/20556  internet bağlantısında bulunan kayıt formunun doldurularak katılım bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

Heyet programı İstanbul gidiş-dönüş olarak üç ülkeye özel charter uçuş ile gerçekleştirilecek olup (paketlere yurt içi uçuşları dahil değildir) katılım ücretleri ekte sunulmuştur.

Bilgilerinize önemle rica ederim.

Ek: Katılım Koşulları ve İrtibat Bilgileri