2021/214 Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, Türkiye-Kırgızistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat OKTAY'ın KEK 10. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Kırgızistan ziyareti kapsamında 6 Ağustos 2021 tarihinde Bişkek'te Türkiye-Kırgızistan İş Forumu'nun düzenlenmesi planlandığı belirtilmektedir. Bu kapsamda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iş birliğinde, Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Kırgızistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Başkanı Sayın Ulukbek MARİPOV'un teşrifleri ile gerçekleştirilmesi öngörülen iş forumuna firmalarımızın katılımlarında fayda görülmekte olduğu ifade edilmekte olup katılım için 3 Ağustos 2021 Salı saat 12:00'ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1290/17215 adresinden kayıt oluşturulması gerektiği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Detaylı bilgi:

Elnur OSMANOV, DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü Tel: 0212 339 50 67 E-posta: eosmanov@deik.org.tr

Önemli Notlar:

• Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

• Uçak biletleri, Bişkek'te şehir içi ulaşım ve konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program önümüzdeki günlerde tekrar duyurulacak ve kayıt yaptıran firma temsilcilerine ayrıca bildirilecektir.

• Kırgızistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ülkeye seyahatlerde varıştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. Kare kodlu test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerekmektedir