ALMANYA DORTMUND'DA DÜZENLENEN “HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON'UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

Trabzon, 29/02/2016

ALMANYA DORTMUND'DA DÜZENLENEN "HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON'UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

Almanya'nın Dortmund kentinde 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ''Her Yönüyle Trabzon'' etkinlikleri organizasyonunda DKİB olarak açılan Narenciye Tanıtım Grubu standında narenciye ürünleri açısından önemli bir pazar olan Almanya'da bahse konu ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi, Trabzon'un dış ticaret potansiyelleri ile Trabzon ihracatı hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı.

Bu kapsamda, Almanya Dortmund'da 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Her Yönüyle Trabzon'' temalı Trabzon günleri tanıtım etkinliği aracılığıyla Trabzon ilimizin bütün Avrupa'ya tanıtılmasının amaçlandığı bahsekonu organizasyonda DKİB, Trabzon'un dış ticaret potansiyeli, ihracat imkânları, ihraç ürünleri ve ihracatçıların tanıtımını hazırlanan materyallerle fuar alanında açılan standa gerçekleştirmiştir. Bu vesileyle Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz olarak NTG- Narenciye Tanıtım Grubunun destekleriyle gerek bölge ihracat potansiyelini ilgili kesimlere aktarılmış gerekse de narenciye ürünleri açısından önemli bir Pazar olarak tespit edilen Almanya tüketicisine narenciye ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Fuar tanıtım standında Ülkemiz narenciye ürünlerinin yanısıra Trabzon İlimizin ihracatı ve ihracatçıları konusunda yoğun bilgi talep edilmesi ve bu suretle standımıza gösterilen ilgi bizleri ziyadesiyle memnun etmiş ve gelecekte Almanya'ya yönelik gerçekleştirilecek faaliyetlerimiz için önemli bir adım teşkil etmiştir.

Bunun yanında, resmi heyet mensupları ile birlikte Dortmund'da bulunan üniversite ve teknoloji geliştirme bölgelerine yapılan inceleme ziyareti ve yapılan görüşmelerde önemli tecrübeler edinilmiş ve bunun yanında bir teknoloji kenti olan Dortmund'daki Üniversite ve teknoloji geliştirme bölgeleri ile iş birliği protokolleri imzalanması da bizler için önemli bir kazanım olmuştur.

Bilgilerinize saygılarımla sunulur.

Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN
Doğu Karadeniz ihracatçılar Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı

İlgili Fotoğraflar