YÜCE TÜRK MİLLETİNİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ  

MİLLİ İRADEYE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKAN BÜYÜK KAHRAMANLARIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYOR, YÜCE TÜRK MİLLETİNİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ  

 

Ülkemiz tarihinde çok büyük bir kurtuluş mücadelesi olarak anılacak ve tüm dünya ülkelerine örnek olacak bir milli mücadele olarak emperyalistlere ve onların taşeronluğunu yapan içimizdeki hainlere karşı kazanılan kutlu bir zafer olan 15 Temmuz yıl dönümü, Türk Milletinin tarihinde büyük bir zafer olarak yerini almıştır. Büyük Türk Milletinin şanlı tarihi hep bu tür kahramanlıklarla taçlandırılmıştır. Aziz Ecdadımızın bağımsızlık mücadelesi günümüze kadar süre gelmiştir. Ancak, 15 Temmuz bugüne kadar Ülkemizin ayağına pranga vuramayan emperyalist güçlerin, içimizden satın alıp yıllarca hainlik için besledikleri hainlerle Ülkemizi ele geçirmeye çalıştıkları ve bunun karşılığı olarak da Yüce Türk Milletinden yedikleri büyük yumruk ile mağlup oldukları kutlu bir demokrasi zaferidir.   Bu zaferin yıl dönümünde gururluyuz ve sevinçliyiz. Çünkü;  şanlı tarihimizde olduğu gibi büyük Türk Milleti tek yumruk olarak, emperyalist güçlere ve onlara uşaklık yapan hainlere büyük mağlubiyet yaşatmıştır. Bu zafer uğruna hayatının baharında Ülkesi için bayrağı için, demokrasisi için canlarını feda eden aziz Şehitlerimiz ve engelli olarak hayatlarına devam eden değerli Gazilerimizi bu yıl dönümünde de hüzünle anmaktayız. Büyük Türk milleti olarak şunu bilmekteyiz ki, kutsal bir millet olan Türk Milletinin genlerinde hep mücadele vardır ve Kızıl Elma uğruna da mücadelesi bundan sonra hep devam edecektir. 

Bizler iş insanları olarak, ihracatçılar olarak, rahat bir ortamda ticaretimizi devam ettirebiliyor isek, dünyanın en ücra köşelerine dahi mal satarak Ülkemize döviz kazandırabiliyor isek, bu imkanı Aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bu kutsal Vatanımızın imkanları ile yapabilmekteyiz. 15 Temmuzda verilen bu kahramanlık mücadelesinin Türk iş insanlarına gittikleri her ülkede büyük bir hayranlıkla hatırlatılması, bizlere büyük bir gurur ve şevk vermektedir.

Bu vesile ile tarihimizin her döneminde düşmanlara kendini siper ederek, bu kutsal vatanda yaşamamızı sağlayan, hain terör örgütleri ile mücadelede ve 15 Temmuzda canları pahasına demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkarak hainleri bozguna uğradan Aziz Şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyor, Allahtan rahmet diliyor Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.  

Yüce Türk Milletinin de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü tebrik ederek, saygılarımızı arz ediyorum. 

 

Saffet KALYONCU
DKİB Yönetim Kurulu Başkanı