"TİM KOBİ İHRACAT SEFERBERLİĞİ" EĞİTİM PROGRAMI DKİB EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından KOBİlerin ihracata yönlendirilmesi ve ihracat yapmakta olan firmalarımızın ihracat desteklerinden maksimum oranda yararlanması amacıyla başlatılan "TİM KOBİ İhracat Seferberliği" eğitim programı Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan DKİB Yön. Kur. Bşk. Yrd. Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN KOBİ'lerin ihracata başlama ve satım aşamalarında sunulan destekler konusunda sürekli bilgi alma ihtiyaçları bulunduğuna dikkat çekerek, seminerlerin bu noktada çok büyük yararı bulunduğunu bildirdi.

Program kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Eximbank, TOSYÖV, Kredi Garanti Fonu ve Coface'den alanında yetkin isimler firmalarımıza nasıl ihracatçı olunacağı, ihracata ilişkin desteklerden nasıl yararlanılabileceği ve ihracatın finansmanına kadar birçok konuda katılımcıları bilgilendirdiler.

Gerek ihracata başlamak isteyen KOBİ lerimiz gerekse hali hazırda ihracat yapmakta olup devlet desteklerinden yararlanmak isteyen ve ihracatın finansmanı konusunda bilgi ihtiyacı olan firmalarımız tarafından yoğun ilgiyle karşılanan programın dış ticaret fazlası veren Türkiye hedefine ulaşmak gayesiyle Trabzon'un ardından diğer illerde de düzenlenmeye devam edeceği bildirildi.

İlgili Fotoğraflar