DKİB HEYETİNDEN TRABZON VALİSİ AZİZ YILDIRIM'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

TİM Denetim Kurulu Üyesi ve DKİB Başkan Vekili Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN başkanlığındaki DKİB Heyeti, Trabzon Valisi Aziz YILDIRIM'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi.

Gürdoğan Vali Yıldırım'a Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi ihracat istatistiklerini arz ettikten sonra Bölgenin en önemli katma değerinin ihracat olduğunu ifade ederek ihracatı artırmak için Trabzonlu ihracatçıların yıllardır çözülmesini beklediği sorunlardan ve yeni projelerden bahsetti.

Bölgenin su ürünleri ihracat potansiyelinin altını çizen Gürdoğan, bu potansiyel ölçeğinde ihracat rakamlarına ulaşılabilmesi için Sürmene Çamburnu eski tersane alanında kurulacak bir Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesinin elzem olduğunu ifade etti.

Bunun yanında Trabzon'da yatırım yapılacak alan bulunamadığını belirten Gürdoğan yıllardır sürüncemede bırakılan “Yatırım Adası”nın yapımının bölgeye önemli bir katma değer sağlayacağını vurguladı.

Ayrıca Türkiye'nin önde gelen tekstil üreticilerinden fabrika kurma sözü alınmasına rağmen yatırım teşvik statüsü değiştirilmediği için bir türlü harekete geçilemeyen “Tekstilkent” projesinden de bahseden Gürdoğan, “Firmalar, yatırımcılar, projeler hazır. Desteğinizle Trabzon'un ihracatını olması gereken noktaya taşıyacağımıza olan inancımız tam” diye konuştu.   

Vali Aziz Yıldırım da DKİB Heyetine ziyaretleri ve takdim ettikleri plaket için teşekkür ederek, “Hep birlikte Trabzona değer katacağız, ihracatımızı artıracağız” ifadesini kullandı.