İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)
English

Gündem

ÇANAKKALE DESTANI'NIN 104. YIDÖNÜMÜ..
18 Mart 2019 Pazartesi
ÇANAKKALE DESTANI'NIN 104. YIL DÖNÜMÜNDE BAŞTA BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUZ.
Yazının devamnı »
TRABZON MERKEZLİ MOBİLYA FİRMALARI ÖZBEKİSTAN PAZARINDAN UMUTLU
12 Mart 2019 Salı
Trabzonlu mobilyacılar Özbekistan'da ilgi ile karşılandı.
Yazının devamnı »
GÜMRÜK MEVZUATI UYGULAMALARI VE CEZAİ HÜKÜMLER SEMİNERİ /7-8 MART 2019
13 Mart 2019 Çarşamba
Birliğimizin 2019 yılı faaliyet programı çerçevesinde 7-8 Mart 2019 tarihlerinde "Dış Ticarette Gümrük Mevzuatı ve Cezai Hükümler”adı altında bölgemiz firmalarına yönelik 2 günlük bir semineri düzenlenmiştir.
Yazının devamnı »
DOĞU KARADENİZ LEZZETLERİ DKİB TARAFINDAN DUBAİ'DE TANILDI
25 Şubat 2019 Pazartesi
Yazının devamnı »
BATUM BAŞKONSOLOSU MAKBULE KOÇAK BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
22 Şubat 2019 Cuma
Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Makbule KOÇAK, Birliğimizi ziyaret etti.Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN ve Başkonsolos Makbule KOÇAK, Trabzon ile Batum arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin yanısıra lojistik ve dış ticaret ilişkilerin geliştirilmesi için yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.Yazının devamnı »
FAS YAPI VE İNŞAAT MALZEMELERİ ALIM HEYETİ ORGANİZASYONU (TRABZON)
1 Şubat 2019 Cuma
Trabzon ilimiz ihracat pazarlarının çeşitlendirilmesi ve Bölge iş insanlarımızın alternatif potansiyelli pazarlara yönlendirilmesi amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında; T.C. Ticaret Bakanlığımız koordinatörlüğünde, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ve Arsin Organize Sanayi Bölgesi ortak organizasyonunda Fas'lı iş adamları Trabzon'a davet edilerek Yapı ve İnşaat Malzemeleri sektöründe bir alım heyeti programı gerçekleştirilecektir.
Yazının devamnı »
AZERBAYCAN YEŞİL KORİDOR UYGULAMASI 1 ŞUBAT 2019 İTİBARİYLE YÜRÜRLÜKTE
31 Ocak 2019 Perşembe
Dışişleri Bakanlığı'nın yazısına atfen Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda, Azerbaycan gümrüklerinde gerçekleştirilen reformların bir parçası olarak hazırlanan "Yeşil Koridor" sisteminin tanıtım etkinliğinin 24 Aralık 2018 tarihinde düzenlendiği, konuya ilişkin olarak Bakü Ticaret Müşavirliği tarafından iletilen bilgi notunda ise 1 Şubat 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe gireceğinin bildirildiği belirtilmektedir.
Yazının devamnı »
GÜRCİSTAN İNŞAAT MALZEMELERİ MEVZUATINDA ÖNEMLİ DÜZENLEMELER YAPILDI
28 Ocak 2019 Pazartesi
Gürcistan'da inşaat malzemeleri (çimento /GTİP: 2523, inşaat demiri /GTİP: 7214, plastik boru-hortum / GTİP: 3917, izole edilmiş teller-kablolar / GTİP: 8544) için 15 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girdiği belirtilen teknik ve prosedürel sürece ilişkin olarak çıkan mevzuatın Türkçe ‘ye çevirisi ekli dosyalarda yer almaktadır.
Yazının devamnı »
TIM İHRACAT 2019 RAPORU & YENİ VİZYON, YENİ YOL HARİTASI
23 Ocak 2019 Çarşamba
İhracatımızın İlk defa bir yol haritası oluyor... TİM Başkanımız Sn. İsmail Gülle' nin 22/01/2019 tarihinde basın mensupları aracılığı ile kamuoyu ile paylaştığı 5 G temalı 'İhracat 2019 Raporu' nun tamamına yandaki linkten sahip olabilirsiniz... https://bit.ly/2T5oPLe
Yazının devamnı »
KOBİ DEĞER KREDİSİ DETAYLARI BELİRLENDİ..
18 Ocak 2019 Cuma
Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK 10 Ocak 2019 tarihli açıklaması ile KOBİ'lere müjdeli haber verilerek mikro ve küçük ölçekli işletmelere finansman imkânı sağlamak amacıyla "KOBİ DEĞER KREDİSİ” adında yeni kredi paketi hazırlandığı duyurulmuştur.
Yazının devamnı »
TRABZON İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN BİRLİĞİMİZ ÜYESİ FINDIK İHRACATÇISI FİRMALARIN 2018 YILI TÜRKİYE GENEL FINDIK İHRACAT SIRALAMASI
22 Ocak 2019 Salı
Yazının devamnı »
A'DAN Z'YE DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI..2019'DA EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR.
31 Aralık 2018 Pazartesi
Yazının devamnı »
İHRACATIN FİNANSMANINDA TÜRK EXİMBANK TOPLANTISI YOĞUN İLGİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
21 Aralık 2018 Cuma
Birliğimiz ve Türk Eximbank A.Ş. müşterek organizasyonunda 18.12.2018 tarihinde Trabzon'da "İhracatın Finansmanında Türk Eximbank" konulu bir toplantı düzenlenmiştir. Bölge illerinde yerleşik ihracatçı ve sanayici işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği bahsekonu toplantıda TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekiliiz Sayın Muhammet BALTA da katılımcılara hitap etti. Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan YILDIRIM'ın sunumunun ardından katılan ihracatçıların soruları ve istekleri dinlendi. Ayrıca bahsekonu toplantıda Eximbank yetkililerince yakın zamanda Trabzon'da Türk Eximbank Şubesi açılma çalışmalarının öncelikle gündeme alınacağı konusunda ihracatçılara müjde verildi.
Yazının devamnı »
YENİ BAŞLAYAN FİRMALAR İÇİN A'DAN Z'YE DIŞ TİCARET EĞİTİM SEMİNERİ/ 25-28 ARALIK 2018
12 Aralık 2018 Çarşamba
Genel Sekreterliğimiz organizasyonuyla “Küçülen, küreselleşen dünyada firmalarımızın bir ayağının mutlaka yurt dışı pazarlarında olması gerekmektedir ve bunun yolu dış ticaret bilgisinden geçmektedir.” mantığından hareketle özellikle sınırlı ihracat deneyimi bulunan ve/ veya ihracat potansiyeli olan ancak henüz başlangıç aşamasında olan bölge firmalarımıza yönelik 4 günlük bir süreci kapsayacak “A'dan Z'ye Dış Ticaret Eğitimi” konulu bir eğitim semineri düzenlenmesi planlanmıştır.
Yazının devamnı »
DKİB'ten Vali Ustaoğlu'na Ziyaret
14 Kasım 2018 Çarşamba
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'na ‘hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.
Yazının devamnı »
BÖLGE FİRMALARIMIZ GLOBAL PAZARLARA AÇILMA EĞİTİMERİ İLE İHRACATA HAZIR HALE GETİRİLİYORLAR..
2 Kasım 2018 Cuma
Trabzon TİM-TEB Girişim Evi genel girişimcilik eğitimleri kapsamında “Global Pazarlara Açılmak” adlı dış ticaret eğitimi Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği'nde 28 firmanın katılımı ile gerçekleşti.
Yazının devamnı »
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNELERİ START ALIYOR..
19 Ekim 2018 Cuma
Ticaret Bakanlığı, TOBB, TİM koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz işbirliği ile Ticaret ve Sanayi Odaları müşterek organizasyonunda 06-09 Kasım 2018 tarihlerinde Artvin, Hopa, Rize ve Trabzon illerinde dış ticaret bilgilendirme seminerleri düzenlenecektir.
Yazının devamnı »
TİM-TEB GİRİŞİMEVİ VE DKİB İŞBİRLİĞİNDE "GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK SEMİNERİ"
19 Ekim 2018 Cuma
TİM-TEB Trabzon Girişimevi ve DKİB işbirliğinde "GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK SEMİNERİ" 31 Ekim 2018 Çarşamba günü 13.30 - 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
Yazının devamnı »
TERÖRE LANET OLSUN!
5 Ekim 2018 Cuma
Batman'da hain teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit düşen askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı askerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun!
Yazının devamnı »
DKİB YÖNETİM KURULU TRABZON AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRLİKTE İHRACATIN ARTTIRILMASINA YÖNELİK ÖNERİLERİNİ İLGİLİ BAKANLARA SUNDU
2 Ekim 2018 Salı
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu; AK Parti Trabzon Milletvekilleri ile birlikte Bölge ihracatının arttırılmasına yönelik önerilerini ziyaret edilen Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN hanımefendi ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'ye aktardı.
Yazının devamnı »