2020/127 Ufuk 2020 Programı Yeşil Mutabakat Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'den alınan bir yazıda, Avrupa Birliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedefleri kapsamında 2050 yılına kadar Avrupa kıtasını iklim nötr hale getirmek genel hedefi ile bir dizi derinden dönüştürücü politikalar tasarlamayı
hedeflemektedir. Bu kapsamda, ülkemizin en büyük ihracat pazarı olan AB'nin politikalarına uyum çerçevesinde ülkemizde de kamu kurumlarını nezdinde bir dizi çalışma gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu çalışmalar doğrultusunda 17 Eylül 2020 Perşembe günü saat 14:00-16:00 arasında TİM Başkanımız Sn. İsmail Gülle, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sn. Faruk Kaymakçı ve TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal'ın katılımlarıyla “Ufuk 2020 Programı Yeşil Mutabakat (Green Deal) Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenecektir.

Ekli akış doğrultusunda şekillenmesi öngörülen ve çevrimiçi teknik detayları bilahare iletilecek olan program çerçevesinde yer alan “Soru-Cevap” bölümünde proje hakkında soru sormak isteyecek firmalara zaman tanınacak olup, canlı yayın www.tim.org.tr üzerinden izlenebilecektir.