INNOPROM 2019 Uluslararası Sanayi Fuarı ve Türkiye-Rusya İş Forumu

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan alınan yazıda; 8-11 Temmuz 2019 tarihlerinde Rusya'nın Yekaterinburg kentinde düzenlenecek olan INNOPROM 2019 Fuarı (https://www.innoprom.com/en/) çerçevesinde, 8 Temmuz 2019 tarihinde fuar alanında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Tuna Turagay'ın katılımları ile Türkiye-Rusya İş Forumu gerçekleştirileceği,

Yekaterinburg'da bu sene onuncusu yapılan fuarda Türkiye'nin partner ülke olarak yer aldığı, Avrasya bölgesinde en hızlı gelişen fuarlardan birisi olan INNOPROM Fuarına bu yıl dünyanın 107 ülkesinden 45 binin üzerinde ziyaretçi beklendiği, 600'den fazla firmanın geliştirdikleri ürün ve teknolojileri tanıtmak üzere stand açacağı fuarda bu firmaların yetkilileri, Rusya ve diğer ülkelerden üst düzey kamu görevlileri, iş dünyası örgütleri yöneticileri ve uluslararası kurum temsilcilerinin katılımıyla yaklaşık 160 etkinliğin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir. 

Bahse konu fuara ve fuar çerçevesinde yapılacak olan Türkiye-Rusya İş Forumu'na katılmak isteyen firma temsilcilerinin en geç 28 Haziran 2019 Cuma günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/964/13065 adresli internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Uçuş, konaklama ve Yekaterinburg'da şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferit olarak sağlanacaktır. 

Rusya'ya seyahat edecek hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Rusya vizesi olmayan katılımcılarımızın ivedilikle vize başvurularını tamamlamaları ve bu konuda DEİK'i bilgilendirmeleri önem arz etmektedir.