2014/53 - Rusya Federasyonu'na Bitkisel Ürün İhracatçı Firma Listeleri Eylül 2014 Güncellemeleri Hk.

ÖNEMLİ/ÇOK İVEDİ

SİRKÜLER (2014/53)

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere; Rusya Federasyonu'na yapılan bitkisel gıda ürünleri ihracatı iki ülke arasında imzalanan Mutabakat Zaptı ve Ek Memorandum çerçevesinde yürütülmektedir. Bu kapsamda, Rusya Federasyonu'na ihracat yapmak isteyen firmaların Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenen kriterleri sağlamaları şartı ile gerekli tespitler yapıldıktan sonra hazırlanan firma listeleri Rusya Federasyonu'na gönderilmektedir. Bahsekonu firma listeleri de yılda 4 kez ve Mart-Haziran-Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere her 3 ayda bir güncellenmektedir.

Bu çerçevede, Eylül 2014 ayında güncellenecek olan Rusya Federasyonu'na yönelik Bitkisel ürün ihracatçılar listesinde ilk kez veya yeniden yer almak isteyen firmalar ve bunların yanısıra mevcut listelerde yer almakla birlikte son durum itibariyle evrak, adres, unvan veya sözleşme kişi, kurum veya konularında herhangi bir değişikliği ilgili Bakanlıklara bildirmek zorunluluğu olan firmalarımızın sözkonusu evrakları ekte sunulan bilgi notu çerçevesinde en kısa sürede tamamlayarak başvurularını en geç 01 Eylül 2014 tarihine kadar Genel Sekreterliğimize ulaştırmaları gerekmektedir.

Bilgi ve gereği önemle rica olunur.

 

 

İdris ÇEVİK

Genel Sekreter

EKİ: Bilgi Notu (3 Sayfa)

 

 

 

NOT: Güncel Listeler ve örnek evraklara birliğimiz www.dkib.org.tr adresli web sayfasında yer alan http://www.dkib.org.tr/tr/aktuel-haberler-rusya-federasyonuna-bitkisel-urun-ihrac-edebilecek-firmalar-listesi.html linki vasıtasıyla ulaşılabilmektedir.